Други приклучоци за електрична енергија

 • Copper cable clamp

  Стегач за бакарен кабел

  Eдодаток за кабелски кабел Ц -степена бакарна цевка за стегање се користи за заштита од гром на зграда, проводник за прицврстување и поврзување на мрежната работа, изработена од бакарен материјал со мала отпорност е добра електрична спроводливост, добра отпорност на корозија и удобна инсталација, специјализирано производство, цената е конкурентна.  

 • YH Composite Coated Zinc Oxide Arrester

  YH Composite Обложена Цинк Оксид Arrester

  Кон крајот на 20та век, Композитен прекриен цинк оксид заробувач е вид на производ што новата генерација го промовира на пазарот од САД, Јапонија и други земји. Тој е најнапреден во споредба со обичниот. Воведување на оваа технологија во 1980 -тите, нашите земји ја развиле и ја запознале барањата на ИЕК. Полимерните органски композити се помали, полесни, отпорни на загадување, отпорни на експлозија и шок во споредба со кои се направени од чаши и порцелан.

 • Stainless steel tie

  Вратоврска од нерѓосувачки челик

  Материјал: Нерѓосувачки челик 201/304/316, Целата должина е достапна по ваше барање

 • Stainless steel tape coil

  Калем од лента од нерѓосувачки челик

  Материјал: Нерѓосувачки челик 201/304/316, Целата должина е достапна по ваше барање

 • Copper, Aluminum Split bolt connector

  Бакар, алуминиумски Сплит завртка за завртки

  Сплит конектор за завртки

  Материјал: месинг
  Површинска обработка: калај / бакар
  Достапна големина (површина на пресек): 16mm2 - 240mm2

  Бакарни, алуминиумски Сплит завртки за завртки се погодни за редоследот и транспортот на проводниците во електричната мрежа, изработени од бакар. Сплит-болтот има слободни навои и лесни за држење на клучеви. Беше многу отпорен на пукање и корозија.

 • Copper connecting clamp T Type clamp

  Бакарна спојка за поврзување Т Стегач за тип

  Материјал: 99,9% Чист бакар

  Површина: Калај

  Тој е фиксиран со завртки и се користи во врските помеѓу електричната опрема со кабел и опремата за внатрешна дистрибуција

 • Copper Circular Splice Terminal

  Терминал за бакарен кружен спој

  Серијата OT се погодни за поврзување на бакарни проводници (OT-3A до OT-1000A) во кабел за напојување со електронска опрема. Тие се направени од бакарна цевка Т2 и обложени со калај или киселина чиста. Нивната работна температура е -55 ℃ до 150.

 • High voltage cable cleat

  Високонапонски пресек на кабли

  Производот е изработен од антикорозивна алуминиумска легура со висока јачина за да се обезбеди поставување на кабли. Структурата на прицврстувањето е закотвена со завртки. Држачот за држење е компактен, разумен во конформација, лесен и флексибилен за инсталација и не прави штета на кабел.

 • Ground rod

  Приземјена прачка

  Прачка за заземјување е највообичаениот тип на електрода што се користи за системот за заземјување. Обезбедува директна врска со земјата. Притоа, тие ја расфрлаат електричната струја до земјата. Прачката за заземјување значително ги подобрува вкупните перформанси на системот за заземјување.

  Заземјувачките прачки се применливи во сите видови електрични инсталации, с there додека планирате да имате ефикасен систем за заземјување, и дома и во комерцијални инсталации.

  Земјените прачки се дефинираат со специфични нивоа на електричен отпор. Отпорноста на прачката за заземјување секогаш треба да биде повисока од онаа на системот за заземјување.

  И покрај тоа што постои како единица, типична земја прачка се состои од различни компоненти кои се челично јадро и бакарен слој. Двете се поврзани преку електролитски процес за да формираат трајни врски. Комбинацијата е совршена за максимална дисипација на струјата.

  Земјените прачки доаѓаат во различни номинални должини и дијаметри. ½ ”е најпосакуваниот дијаметар за прачките на земја, додека најпосакуваната должина за прачките е 10 стапки.

   

 • Ground Rod Clamp

  Стегач за приземјени шипки

  Стегач за приземјени шипки

   

  Стегач за прачка за заземјување е подземен електричен приклучок што се користи за поврзување на делот за лежиште на прачката за заземјување со кабелот за заземјување. Прачката гарантира дека кабелот за заземјување е правилно заземјен и стегачот е корисен во завршувањето на оваа врска.

   

  Приземјената прачка е изработена од фалсификуван тежок челик за да издржи каприци на природата бидејќи е изложена надвор од земјата.

   

  Стегите на подземните прачки доаѓаат во различни дијаметри. Вашиот избор ќе зависи од дијаметарот на заземјувачот и прачката за заземјување.

   

  Соодветниот дизајн на стегачот за прачка за заземјување гарантира дека воспоставува стабилна и силна врска и со прачката за заземјување и со кабелот за заземјување. Ја постигнува оваа цел без да се меша во функционалноста на кабелот за заземјување.

   

 • FDY Vibration damper

  FDY Амортизер за вибрации

  Вибрациски амортизер од тип на стегач за кабли ADSS/OPGW, со структура на вилушка со тежина на амортизерот, е потврдена од Институтот за истражување на електрична енергија во Кина дека има четири фреквенции помеѓу 5 ~ 150HZ, а опсегот на вибрации е поширок од FG Damper или FD Damper. На АДСС каблите се инсталирани многу амортизери за вибрации.

 • Turnuckles With Eye Bolt And Hook Bolt

  Свртеници со завртка за очи и завртка за кука

  Име на производ: Свртени прсти со завртка за очи и завртка за кука

  Материјал: јаглероден челик

  Површинска обработка: Галвинизиран нерѓосувачки челик и друг вид површинска обработка.

  Спецификација: Прилагодено

12 Следно> >> Страна 1 /2