NXJ Алуминиумски затегнувачки стегач

Краток опис:

Серијата NXJ е погодна за изолационен приклучок за напон од 20kV воздушна изолација алуминиумска жица JKLYJ терминал или два краја за фиксирање и затегнување на воздушната изолација.


Детали за производот

Тагови на производи

Апликација

Серијата NXJ е погодна за изолациона затегачка цевка од 20kV воздушна изолација алуминиумска жица JKLYJ

терминал или два краја што ја фиксираат и затегнуваат воздушната изолација.

Карактеристика на структурата

◆ Школка изработена од антиоксидативна алуминиумска легура со висока јачина, без отпадна енергија.

◆ Јадрото на клин направен од изолација ја зајакнува пластиката, има добра изолација

◆ Не отстранувајте го изолациониот слој, жиците со Al-core се користат во моментов

Structure Структура на форма на клин, лесно инсталирање

23 24

  Табела за избор

微信图片_20210720085328


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи